نمیدونم زمانی که امام ره بودند چرا کسانی که به ایراد خطبه های نماز جماعت در نمازجمعه های پایتخت حکومت اسلامی می کردند همه یا اعضای مجلس بودند یا رئیس جمهور یا مشاور رهبر یا قائم مقام رهبر و...ولی امروز....

اگر شرایط طوری شود که باز هم آن سطحی از نظام به ایراد خطبه های نماز جمعه بپردازند که اولا نشانده ی این باشد که افراد حاکمیت مردم را امر به تقوا می کنند باعث می شود که علاوه بر ایجاد تقوا و پاکی در سران نظام ، کمک به شفافیت نظام در عرصه ی نزدیکی سران با متن جامعه باشد.
هنگامی که رئیس جمهور که خود به وعظ و خطابه می پردازد علاوه بر اینکه سلایق مختلف به جمع نمازهای جمعه اضافه می شود و واقعا نماز جمعه به مانور عمومی حکومت اسلامی برای پیوند حکومت اسلامی و جامعه و معنویتی است که روح دین مبین اسلام است.
رئیس جمهور به وسیله ی تریبون نماز جمعه می تواند به بازگو کردن مصالح و مفاسد امور مسلمین در شرق و غرب عالم بپردازد و به معنای اتم کلمه خطبه های نماز جمعه تبدیل به خطبه هایی سیاسی و عبادی شود.

البته از جایی که این تریبون متعلق به وجود مقدس امام زمان عج است پس باید ملاحظاتی نیز داشت از جمله آنکه نباید این خطبه و این منبر دولتی و حکومتی و جناحی شود.

اما رفت و آمدهای مسوولین به عنوان نماینده ی نائب امام زمان عج هم به مشروعیت نظام و هم ارتباط نزدیک امام جمعه با مردم داشته باشد.

نماز جمعه یکی از اصلی ترین پایگاه های حکومت اسلامی است چه بسیار باید فعالیت کنیم تا دوباره این فریضه ی الهی به جایگاه حقیقی خودش بازگردد.

اسلام که دین معنویت و سیاست توامان است پس باید به این جنبه از گزینه های پیش روی خودش نیز فکر کند.

در این صورت اگر تا دیروز به دکتر حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور نگاه می کردیم و شعارهای مان به عنوان شخصیت ملی مطرح بوده حال تبدیل می شود به نماینده ولی فقیه در تهران طبعا این دیدگاه آسیب های جدی و هم مزایای جدی دارد بر سیاست گذاران لازم می آید که بر روی مدیریت تصویر ائمه جمعه و تصویری که از نماز جمعه ها گزارش می شود توجه جدی کنند....